Share  

Sizce okullarda dağıtılan tablet bilgisayarlar faydalı oldu mu?

annebabaokulu.net

AİLE HAYATIMIZI DAHA MUTLU YAPACAK ALTI YOL

Alıntı kitap adı: Dost Kazanmak Ve İnsanları Etkileme Sanatı
Yazar: Dale Carnegie
 
1- Aile hayatınızın mezarını kazmak istemiyorsanız dırdırı bırakın.
 
2- Eşinizi ‘Aradığım bu değildi’ diye suçlamayın. Acaba onun da aradığı siz miydiniz? Hayat arkadaşınıza önem veriniz. Onu olduğu gibi kabul ediniz.
 
3- Düşmanlarına işkence yapmaktan çekinmeyen, hasımlarını kurşuna dizdiren gereksiz savaşlar ilan eden İmparatoriçe Katerina evinde kimseyi incitmezdi. Aşçısının önüne koyduğu yanmış eti bile hiç bir şey söylemeden yerdi. Hatta aşçısına gülümserdi. Catherine dışarıda ne kadar zalimse, evinde de o kadar sabırlı, kibar ve hoşgörülüydü. Evlilik gemisinin sert kayalara çarpıp parçalanmasına sebep olan dev dalgalar yıkıcı tenkitlerden başka bir şey değildir.
 
4- Herkesi Mutlu Etmenin Kestirme Yolu: Kadının mutlu ve evine bağlı olması için eşi tarafından takdir edilmesi gerekir. Kadını mutlu eden erkek kendisinin de mutluluğunu sağlamış olur.
 
5- Kadın için küçük bir dikkatin büyük değeri vardır. Kadınlar doğum, nişan, nikah günlerine büyük önem verirler. Bunların unutulmasını kendilerinin sevilmediği şeklinde yorumlarlar. İçlerinde hakaret kabul edenler de vardır. Küçük bir dikkatsizliğin orman yangınına sebep olduğunu unutmamalıyız.
 
6- Bir eve girmeden önce ayakkabılarınızı çıkarmak zorundasınızdır. Bu, günün sıkıntılarını kapının önünde bırakmak anlamına gelir. Hepimiz ayakkabılarımızı çıkarıp, eve öyle girmeliyiz. Müşterisine kötü söz söylemeyi aklından bile geçirmeyen adam, eşine ağzına geleni söyler. Ne budalalıktır. Mutlu olması için eşi ona daha çok lazımdır. Bir kadın, yüz bin müşterinin veremeyeceği mutluluğu verebilir.
 
Hazırlayan: annebabaokulu.net
 
Alıntı kitap adı: Dost Kazanmak Ve İnsanları Etkileme Sanatı
dersimiz.com/kaynaklar/Dost-Kazanmak-Ve-Insanlari-Etkileme-Sanati-7.html
 
anne baba eğitimi ana sayfa