Share  

Sizce okullarda dağıtılan tablet bilgisayarlar faydalı oldu mu?

annebabaokulu.net - Genç Yazarlar

Eda ARIN
 
Doğduğumuz andan itibaren bilgi edinmeye başlarız. Edindiğimiz bilgilerin hiçbir sınırı yoktur. İnsan hangi toplumda olursa olsun hangi dine inanıyor olursa olsun, ırk, din farketmeden öğrenince bilgi edinir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; "En hakiki müsif ilimdir." sözü ile bizleri yıllar önce öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu öğütlemiştir. Buna rağmen ülkemizde cahil dediğimiz bir topluluk var. Bu topluluk yeniliklere, bilgi edinmeye, öğrenmeye karşı olan bir topluluktur. Halbuki öğrenmek zevktir, öğretmek mutluluk. Bu cahil topluluğun azalması için kitap okumak, müzik dinlemek vb. faaliyetleri sıklıkla yapmaları gerekmektedir.
 
Öğrenmenin çeşitleri vardır. Dinleyerek, yazarak, okuyarak ve birçok öğrenme çeşidi vardır. Her insanın parmak izinin farklı olması gibi anlama şeklide farklıdır. Ama farklı olmasına rağmen en yaygın olanı okuyarak ve izleyerektir.

Ama şunu atlamamak gerek ne şekilde olursa olsun öğrenmek öğrenmektir. Göz gezdirmeğimiz en ufak bilgiye muhtaç kalabiliriz.
 
Eda Arın 10-F