Share  

Sizce okullarda dağıtılan tablet bilgisayarlar faydalı oldu mu?

annebabaokulu.net - İngilizceyi Nasıl Öğrenmeli-1

 
 
Etikletler: İngilizce Öğrenmek, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, Çince, Japonca, YDS, LYS, YGS İngilizce Okulu, graded readers
 
Aşağıdaki ilkelerin hepsini bir anda uygulamak zorunda değilsiniz. Başlamak için bir kelime öğrenmek bile yeterlidir. En önemlisi yabancı dili kendi kendinize de öğrenebilirsiniz. İşte bazı tavsiyeler...
 
İngilizce öğrenmek ne demek!
İlk yanılgı, "İngilizce öğrenmek istiyorum" talebindedir. Ne amaçla İngilizce?
Altı çizilmesi gereken bir nokta: yabancı bir dili öğrenmek onu ana dilimiz gibi konuşmak demek değildir.
 
Yanlış yapın!
Yeni bir dili öğrenirken çoğu insan kelimeleri doğru söyleyemeyeceklerinden korkarlar. Aksan bozuk olsa da düşüncelerinizi ifade edebilmek yeterlidir. Bu yüzden kesinlikle "yanlış yapacağım" diyerek utanıp çekinmeyin. Bilmediğiniz kelimeler olsa da, konuşun.

   

Okuyun!
Bunun için, basitleştirilmiş hikaye kitapları ile başlanabilir veya k olaylaştırılmış cümlelerle haber okuyabileceğiniz newsinlevels.com sitesini kullanabilirsiniz.
Uyarı: Yabancı dilde seviyenize göre kitaplar okurken, bilmediğiniz kelimeler için her seferinde sözlük açmak yerine, cümlenin gidişatından ne demek olduğunu çıkarmaya çalışın. 
 

Yazın!

Öğrendiğiniz yeni kelimelerle cümle kurmak ve yazarak çalışmak öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.
            

En çok kullanılan 700 kelimeyi öğrenin!
Bir dilde konuşma dilinin yaklaşık %75’i ortalama 700 kelime ile gerçekleşmektedir. İlave olarak eğer en çok kullanılan 2500 kelimeyi öğrenirseniz, normal bir yazının %85 ini, anlayabilirsiniz.

( Bu kelimeleri indirmek için tıklayınız )

     
Film izleyin!
Yabancı dilde alt yazılı filmleri izleyerek (mümkünse birkaç kez) kelime hazinenizi geliştirebilirsiniz. Orta seviyedeki kişiler için filmlerin önemini artıran diğer
bir etken de filmlerdeki konuşmaların yazılı dökümüdür. İnternette herhangi bir araştırma motoruna girip “moviescript” veya “filmscript” yazıldığı takdirde yüzlerce filmin konuşmalarının yazılı dökümünü almak mümkündür. Başka bir kaynak da işitme özürlü kişiler için hazırlanmış alt yazılı İngilizce filmlerdir.
 
 
Makalenin devamı için tıklayınız   
 
Hazırlayan: www.annebabaokulu.net ingilizce eğitim bölümü