Share  

Sizce okullarda dağıtılan tablet bilgisayarlar faydalı oldu mu?

annebabaokulu.net
 
NEDEN SEVGİ

 
- Tüm uzak ve yakın bilgiye giden tek yol sevmek eylemidir. (Fromm)
 
- Bu dönemde insanoğlunun yeryüzünde karşılaştığı tüm soruların cevabı, Sevgidir. Büyük ya da küçük olsun, aşılamaz gibi görünen her sorun, Sevgi ile çözülebilir.
 
- Tüm korkuları yenen tek güç sevgi yaşantısıdır. İçimizde sevgi egemen olursa korku kalmaz, insanlaşma sürecimiz başlar.
 
- Maddiyata daldığı için, Allah ile bağını koparan, kendine yabancılaşan ve dolayısıyla yaşama coşkusunu yitiren insanı yeniden hayata kavuşturmak, ancak sevgi ile mümkündür. Başka türlü kurtuluş yolları aramak boşa harcanan zaman kayıpları olacaktır. (Prof.Dr. Salih Akdemir)
 
... Farkında olmadan, tüm sıkıntılarımızın altında, sevgi akımının bitmiş ve ruhsal olarak tükeniyor oluşumuz yatmakta. İnsan, sevgiyi, maddesel menfaatlerine kurban etti... (Işık Yazan)
 
- Sadece sevgi bütün zıtlıkları birleştirir. Diğer tüm bağlar eninde sonunda kopmaya mahkumdur. (Efe Elmas)
 
- Kendimizi sevgiye açtıkça, daha kaliteli arkadaşlıkları ya da ilişkileri hayatımıza çekme gücümüz artar. Böylece, bizi geliştirebilecek olan insanların hayatımıza girme olasılığı da artar.
 
- Sevgisiz bir dayanışma sinerji yaratamaz. (Meltem Kaynaş)
 
Az da olsa üretici sevginin gelişmesini önleyen her toplum sonunda, insan yaradılışının temel gereksinimlerini hiçe saydığı için kendi kendini çürüterek yok olacaktır. (Fromm)
 
İbrahim Yumuşak
www.annebabaokulu.net   
 
Sevgi Ne değildir